jak urządzić pokój dla dziewczynki

Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Aranżacja nowego wnętrza to nie lada wyzwanie, szczególnie w przypadku rodziców, którzy zabierają się do urządzenia pokoju dla swojego dziecka. Jeśli chcemy, aby pomieszczenie było nie tylko ładne, ale też funkcjonalne, musimy zwracać uwagę na różne czynniki, w zależności od wieku dziecka. Jak zatem urządzić pokój dla dziewczynki?

 

Jak urządzić pokój dla dziewczynki w wieku szkolnym

 

W przypadku najmłodszych, kilkuletnich dziewczynek urządzanie pokoju nie stanowi większego wyzwania – młodsze dziecko i tak większość czasu spędza na zabawie. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku córki, która właśnie poszła do pierwszej klasy.  Pokój powinien zostać dostosowany do zmian w życiu dziecka. Od teraz będzie ono posiadać więcej obowiązków. Wielu rodziców nie wie jak urządzić pokój dla 6 letniej dziewczynki tak, aby był on maksymalnie funkcjonalny, ale też ładny i przytulny. Po raz pierwszy córka będzie potrzebować własnego biurka, przy którym wygodnie będzie mogła odrabiać lekcję. Przy zakupie należy zwrócić przede wszystkim uwagę na ilość miejsca do przechowywania, im więcej półek i szufladek, tym lepiej.

pokój dla sześciolatki

Źródło: Instagram

Poza tym do biurka należy dobrać odpowiednie krzesło, najlepiej obracane, z dobrze wyprofilowanym siedziskiem, dzięki któremu nawet wiele godzin nauki nie będzie zbytnim wyzwaniem dla kręgosłupa córki. Strefa nauki powinna być wyraźnie oddzielona od miejsca przeznaczonego do snu oraz zabawy. W przypadku mniejszych pomieszczeń dobrze sprawdzi się antresola, lub mebel dwufunkcyjny – z łóżkiem na górze i biurkiem na dole. Jest to dobry sposób na oszczędzenie przestrzeni, która w małych pokojach jest na wagę złota.

 

Urządzamy pokój nastolatki

 

Dziewczęta wchodzące w okres dojrzewania stają się bardziej samodzielne i mają swoje zdanie. Dlatego w przypadku aranżacji pokoju nastolatki należy przede wszystkim uwzględnić jej gusta i potrzeby, samemu skupiając się na funkcjonalności wnętrza. Rodzic musi przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby kącik do nauki zawierał wszystkie, przydatne elementy. Oprócz wygodnego i pojemnego biurka przyda się z pewnością regał na książki. Możemy wykorzystać gotowe rozwiązania, lub pokierować się inwencją twórczą i wykorzystać deskorolki, książki lub skrzynki drewniane jako półki. Wymaga to od nas więcej umiejętności manualnych, ale efekt będzie jedyny w swoim rodzaju.

Źródło: designrulz.com

Jednak jak urządzić pokój dla dziewczynki w wieku szkolnym, jeśli samo pomieszczenie jest niewielkie? Obecnie bez problemu można znaleźć meble wielofunkcyjne, które nie tylko pozwalają zyskać mnóstwo przestrzeni, ale też wyglądają bardzo ciekawie. Może to być regał połączony z biurkiem i chowanym tapczanem, albo niewielka antresola, z łóżkiem na piętrze i kącikiem do nauki na dole. Innym sposobem na zaoszczędzenie miejsca jest zastąpienia standardowego łóżka z materacem sofą lub wersalką. Nowoczesne kanapy są bardzo wygodne, również do spania, przeważnie mają też pojemnik do przechowywania pościeli. Dzięki sofie, za dnia pokój nastolatki będzie pełnił funkcję salonu, w nocy zaś sypialni. Wybór kolorów ścian warto pozostawić córce, jednocześnie zwracając uwagę na to, czy wybrana barwa będzie pasować do pomieszczenia. Na przykład w niewielkim pokoju ciemne barwy na ścianach się nie sprawdzą, w takim przypadku lepiej sięgnąć po pastele.

Udostępnij

Zostaw Komentarz